02 / 32 660 550

SGI

SGI® - Silicon Graphics International Corp., je americká firma založená Jimom Clarkom a Abbey Silverstonovou v roku 1982 v Kalifornii. Ich prvným produktom bol software a hardware na vývoj 3D počítačovej grafiky.

SGI je popredným dodávateľom škálovatelných výpočtových systémov, clustrovaných storage zariadení, HPC technológií, riešení pre dátové centrá spolu s profesionálnymi službami. SGI pomáha riešiť najnáročnejšie vedecké a technologické výzvy (itnews.sk NASA, Intel, SGI plánujú zvýšiť výkon superpočítača, NASA Columbia).

Systémy SGI dosahujú prevotriedne parametre predovšetkým vďaka kombinácii unikátnej technológie NUMAflex™, výpočtovému výkonu procesorov Intel® a otvorenej platformy operačného systému Linux®. Technológia NUMAflex™ umožňuje vytvoriť flexibilnú platformu s nezávislou rozšíriteľnosťou počtov procesorov, kapacity zdieľanej pamäte a priepustnosti vstupných a výstupných kanálov.

Viac https://www.hpe.com/us/en/solutions/hpc-high-performance-computing.html

Zástupcom SGI na Slovensku je A.I.S., s.r.o. Regionálne zastúpenie pre EMEA je v Brne. sgi.cz

Dňa 1. novembra 2016 spoločnosť Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila, že dokončila svoju akvizíciu spoločnosti SGI.

Otázka / odkaz / komentár
Kontaktujte nás na 02 / 32 660 550 alebo 02 / 654 116 12
© A.I.S. s.r.o. 1999-2020